Botoks na włosy – jak długo się utrzymuje i jakie efekty daje?

jak długo utrzymuje się botoks włosów?

Szukasz sposobu na zniszczone włosy? Salony fryzjerskie oferują wiele zabiegów, które zregenerują Twoje włosy i sprawią, że ich kondycja się polepszy. Jednym z nich jest botoks na włosy. To zabieg, który jest wybierany i polecany przez wiele kobiet. Jakie efekty daje włosom? Jak długo się utrzymują? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz poniżej.

Na czym polega botoks na włosy?

Botoks na włosy to zabieg wykonywany w salonach fryzjerskich. Jego zadaniem jest przywrócić dobrą kondycję włosa, zregenerować je oraz nadać im blask. Cały zabieg polega na wtłoczeniu odpowiedniego preparatu w kosmyki włosów. Składniki odżywcze w nim zawarte uzupełnią ubytki, które powstały między korą i otoczką włosa. Aby zabieg przebiegł pomyślnie i dał oczekiwane efekty, w użytym kosmetyku, muszą znajdować się m.in. kwas hialuronowy oraz kolagen.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg botoksu na włosy u fryzjera trwa dość krótko, bo mniej niż godzinę. Zabieg jest wykonywany w 3 etapach:

  1. Pierwszym krokiem jest umycie włosów za pomocą specjalistycznego szamponu, który odkryje łuski włosa. Dzięki temu będą one lepiej wchłaniać składniki odżywcze w trakcie zabiegu. Tę czynność wykonuje się dwa razy.
  2. Do kolejnego etapu potrzebna jest specjalna strzykawka. Przy jej pomocy na włosy zakłada się serum dedykowane do tego zabiegu.
  3. Ostatnim krokiem jest nałożenie maski, której zadaniem jest zamknięcie łuski włosa. Taka maska powinna pozostać na włosach 20 minut.

Zabieg botoksu jest nieinwazyjny, nie używa się do niego żadnych urządzeń, co więcej do aktywowania kosmetyków nie jest potrzebne ciepło.

Jakie efekty daje botoks na włosy?

Botoks na włosy to zabieg odżywczy, na który powinny zdecydować się osoby ze zniszczonymi i osłabionymi włosami. Jest szczególnie polecany do włosów, które uległy zniszczeniu poprzez farbowanie, codzienną stylizację ciepłem oraz rozjaśnianie. Botoks świetnie sprawdzi się też jako zabieg na włosy po zimie, gdy są bardzo słabe, albo po lecie, gdy są suche.

Jakie efekty daje zabieg botoksu na włosy? Oto kilka z nich:

  • wygładzone i nabłyszczone pasma włosów
  • bardziej wyrazisty kolor włosów
  • włosy są bardziej miękkie i elastyczne
  • włosy wyglądają zdrowo i są nawilżone
  • pasma są o wiele grubsze
  • włosy się nie puszą
  • ułatwione rozczesywanie

Jak podtrzymać efekt po botoksie na włosy?

Aby efekty po zabiegu utrzymały się jak najdłużej zadbaj o ich odpowiednią pielęgnację. Bardzo ważną kwestią jest szampon, wybierz kosmetyk bez mocnych detergentów, typu SLS i SLES. Warto też zwrócić uwagę, czy w składzie szamponu nie ma alkoholu, parabenów oraz silikonów. Zdecyduj się na dobre kosmetyki do pielęgnacji, które zapewnią Ci mocny i długotrwały efekt.

Włosy myj co 2, a najlepiej co 3 dni. Oczywiście, jeśli masz taką możliwość. Aby przedłużyć, a nawet wzmocnić efekty stosuj także maskę na włosy, najlepsza będzie z dodatkiem kwasu hialuronowego lub keratyny. Świetnym dodatkiem do pielęgnacji są także ampułki zawierające wspomniany kwas, które należy wetrzeć w skórę głowy.

Jak długo utrzymuje się botoks na włosach?

Efekty zabiegu botoksu na włosy mogą utrzymać się bardzo długo pod warunkiem, że będziesz je odpowiednio pielęgnować. Dużo zależy też od częstotliwości mycia włosów, najlepiej, gdyby odbywało się to co 3 dni.

Efekty mogą utrzymać się wtedy nawet kilka miesięcy albo i dłużej, jeśli wykonałaś serię zabiegów. Taka kuracja gwarantuje dłuższe i mocniejsze efekty. Szacuje się, że efekty po zabiegu botoks na włosy utrzymują się przez mniej więcej 10-15 myć. Im radziej będziesz myła włosy, tym efekt utrzymywał się będzie dłużej.