Czy seks odchudza — jak uprawiać seks, żeby schudnąć?

czy seks odchudza

Utrata wagi poprzez seks to jeden z najprzyjemniejszych sposobów na odchudzanie. Czy seks odchudza? Można schudnąć bez diety, wystarczy zwrócić uwagę na szereg zaleceń.

Wszystkim osobom z nadwagą proces odchudzania kojarzy się z czymś nieprzyjemnym, takim jak wyczerpujące treningi, diety i inne nieprzyjemne czynniki. Dlatego pomysł odchudzania poprzez seks ma wszystkich w zachwycie, bo trudno sobie wyobrazić przyjemniejszy sposób.

Czy seks odchudza?

Tak, ale będzie to wymagało podjęcia szeregu działań. Jeśli przyjmiesz pasywną pozycję i tylko pozwolisz partnerowi dać ci przyjemność, nie będzie żadnych rezultatów. Natomiast jeśli uaktywnisz każdy stosunek, zadziała on jak trening sportowy, sprawi, że się spocisz i przywrócisz wagę do normy. Seks, podobnie jak sport, lubi okresowość, takie treningi powinny być regularne, nawet po uzyskaniu pożądanych efektów. W przeciwnym razie znienawidzone kilogramy będą systematycznie wracać.

Jak uprawiać seks, żeby schudnąć?

Tak, aby ciało dostawało obciążenia podczas stosunku seksualnego. Współżycie seksualne obejmuje dwa rodzaje aktywności. W pierwszym z nich obaj partnerzy otrzymują obciążenie, ponieważ pracują w duecie i stale się wspierają. W tym przypadku oboje partnerzy czerpią zarówno przyjemność, jak i korzyści. Drugi typ zakłada dużą aktywność jednego z partnerów, podczas gdy drugi może być całkowicie pasywny. W takiej sytuacji oboje partnerzy również mogą się dobrze bawić, ale korzyści odniesie tylko ten, który przyjmie aktywną pozycję. Aby się kochać i schudnąć, nie należy szczędzić energii na ten proces i za każdym razem dawać z siebie wszystko.

Dlaczego człowiek traci wagę przez energiczny seks?

Układ mięśniowy człowieka składa się z różnych grup mięśniowych, ale ich praca jest zawsze dobrze skoordynowana. Kiedy proces napina mięśnie znajdujące się w kroczu, tuż za nimi zaczyna pracować abs. Następnie aktywowane są pośladki i inne mięśnie na poziomie odruchowym, a intensywne obciążenie dotyczy całego ciała (stopień jego rozłożenia zależy od wybranej pozycji).

Główną przewagą seksu nad sportem jest to, że ciało dostanie takie samo obciążenie, ale nie będzie musiało przechodzić bolesnej adaptacji.
Ciało osoby niećwiczącej nie wie, czym jest sport, ale ma bardzo dobre pojęcie o tym, czym jest seks. Kolejną zaletą aktywnego seksu jest intensyfikacja doznań — im więcej mięśni jest zaangażowanych oraz im bardziej intensywnie pracują, tym jaśniejszy będzie orgazm.

Intensywne pocenie się podczas uprawiania seksu daje możliwość pozbycia się toksyn, a dla kobiet aktywny stosunek jest swoistym masażem dla bioder, przeciwdziałającym cellulitowi. Kochanie się przynosi wiele pozytywnych emocji, co sprawia, że jest to dobry nawyk.

Korzyści z aktywnej pozycji w seksie

Aktywna pozycja to wiele wysiłku, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Jeśli sprawisz, że każdy kontakt będzie nie tylko aktywny, ale i długotrwały, efekt będzie zwielokrotniony. Na przykład dwie godziny aktywnego seksu pozwalają zużyć wszystkie kalorie z ciężkiego trzydaniowego obiadu. Natychmiast po takim kontakcie może zniknąć kilka zmarszczek z wewnętrznej strony ud.

Opisane powyżej działania nie są jednak łatwe dla każdego. Na przykład, kobiety, które przybrały na wadze, mają trudności z orgazmem i w rezultacie tracą zainteresowanie nie tylko aktywnymi aktami, ale także samym procesem. Ta osobliwość ma fizjologiczne wyjaśnienie — warstwa podskórnego tłuszczu minimalizuje oddziaływanie na zakończenia nerwowe, przez co kobieta nie może się odpowiednio pobudzić i uzyskać satysfakcji. Uruchamia się błędny mechanizm kołowy — brak przyjemności w seksie rekompensowany jest korzyściami gastronomicznymi, nadwaga staje się coraz większa, a przyjemność coraz mniejsza.

Ważne jest, aby uświadomić sobie, że regularny, wysokiej jakości seks nie tylko sprzyja utracie wagi, ale także przynosi odporność na stres i pozytywną perspektywę. Dla kobiet regularne życie seksualne to uniwersalny przepis na długowieczność i młodość. Zauważ, że osoby, które kochają się regularnie, wyglądają znacznie młodziej, niż wskazuje na to ich wiek.

Ile kalorii można spalić podczas jednego stosunku?

Okres bliskości pozwoli wydać od 200 do 600 kalorii w zależności od intensywności. Jednocześnie nie należy zapominać, że gry i pieszczoty, które go poprzedzają, mogą być również intensywne. Im więcej pasji w łóżku, tym bardziej zauważalne są pozytywne zmiany w sylwetce. Wstępne pieszczoty spalą od 120 do 300 kalorii, ten sam wynik obserwuje się przy dziesięciominutowym intensywnym korzystaniu z bieżni. W rzeczywistości gra wstępna działa jak ćwiczenie rozgrzewające, podobnie jak w sporcie.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem kobiecym modome.pl 
Więcej ciekawych, podobnych materiałów znajdziesz w kategorii https://modome.pl/kategoria/milosc-i-seks/ w serwisie Modome.pl