Maseczka na twarz – co należy wiedzieć na temat jej nakładania?

Czy po nałożeniu maseczki myć twarz?

W zdecydowanej większości kobiety z lubością podchodzą do codziennej pielęgnacji twarzy. Nie lada ciekawostką jest to, że Japonki każdego dnia stosują kilkanaście rytuałów pielęgnacyjnych, jakie pomagają im zapewnić piękną, świetlistą, nawilżoną, wygładzoną cerę. Jednym z rytuałów, które stosują nie tylko one, ale także ogromna ilość innych kobiet, jest nakładanie maseczki w różnych formach. Czy po nałożeniu maseczki myć twarz?

Maseczki – bogactwo aktywnych składników

Do wyboru jest ogromna ilość maseczek, dedykowanych do różnych rodzajów typów cery. To, co je łączy, to bogactwo aktywnych składników. Część z nich dostępna jest w formie wygodnych preparatów do nakładania o kremowej konsystencji, część przyjmuje formę bawełnianej płachty. Rodzaj maseczki uzależniony jest od potrzeb danej osoby.

Warto jednak zadać sobie ponownie pytanie odnośnie mycia twarzy – czy należy to wykonać? Nie. Należy wyrazić stanowczy sprzeciw. Dlaczego? Takie działanie może doprowadzić do usunięcia cennych składników, jakie zostały naniesione razem z maseczką. Zamiast usuwać pozostałości wodą, lepiej wklepać je delikatnie paluszkami w skórę. Takie działanie sprawi, że pozostałości będą w stanie lepiej wchłonąć się w głąb skóry. Uwaga! Zaleca się wklepywanie maseczki palcami wskazującymi, ponieważ nie powodują one tak mocnego nacisku na skórę.

Nałożenie maseczki na twarz

Jeżeli ktoś bardzo chciałby wiedzieć, kiedy jest czas na wodę, jeżeli chodzi o proces nakładania maseczki, to warto zwrócić uwagę na to, że trzeba to zrobić wcześniej. Pierwszym krokiem do nałożenia maseczki jest dokładne umycie całej strefy twarzy. Należy zrobić to delikatnie chłodną wodą (nie lodowatą!).

Potem następuje czas na kolejne umycie twarzy. Tym razem jednak z udziałem odpowiedniego toniku. Nazywa się to procesem oczyszczana, dzięki czemu skóra na twarzy jest gotowa na przyjęcie aktywnych składników, jakie znaleźć można w maseczce.  Kolejny krok to maseczka, która powinna zostać usunięta po maksymalnie 30 minutach! Nie zaleca się jej dłuższego trzymania.

Nigdy nie można potem myć twarzy. Nie zaleca się stosowania później kosmetyków do makijażu, ponieważ mogłyby one zaburzyć działanie dobroczynnych składników. Dobra maseczka to ta, która sprawi, że skóra po będzie nie tylko nawilżona, ale również rozświetlona.

Jakie maseczki wybrać?

Dopasowane do cery twarzy. Jeżeli ktoś ma wątpliwości co do tego, który produkt kosmetyczny jest najlepszy, powinien zapytać specjalistów z tej branży. Chodzi bowiem o to, aby jej składniki mogły pomóc skórze nie tylko utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia. To także możliwość pozbycia się przebarwień, jeżeli takowe występują, itd.

Nie brakuje dobrej jakości preparatów kosmetycznych, które mają zbawienny wpływ na cerę. Warto na nich bazować podczas wykonywania codziennej pielęgnacji.