Jak wybrać zegarek na rękę?

Zegarek na rękę to nie tylko użyteczny gadżet. Często jest on eleganckim elementem ubioru, zarówno mężczyzny jak i kobiety. Dlatego warto, aby był on odpowiednio dobrany do danej osoby, jej charakteru i wykonywanego zawodu. Jak dobrać zegarek dla siebie?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jakie zegarki na rękę mamy do wyboru
  • jak działają zegarki mechaniczne
  • kiedy warto zdecydować się na zegarek elektroniczny
  • gdzie kupić wysokiej jakości zegarek

Do wyboru mamy szeroki asortyment zegarków różnego rodzaju. Dlatego z łatwością każdy wybierze zegarek adekwatny do swoich potrzeb. Na co zwracać uwagę?

Rodzaje zegarków na rękę

Zegarki na rękę dzielimy przede wszystkim ze względu na mechanizm jaki je napędza. Do wyboru mamy tradycyjne zegarki mechaniczne, które trzeba regularnie nakręcać. Bardziej nowoczesnym typem zegarka są zegarki elektroniczne, czyli te z cyfrowym wyświetlaczem i na baterię. Najnowszym typem zegarów są wszelkiego rodzaju smartwatche i opaski smart, które oprócz klasycznych funkcji zegarka posiadają szereg dodatkowych funkcjonalności. Wybór jest ogromny i zanim wybierzemy zegarek dla siebie warto zastanowić się jakiego zegarka potrzebujemy i kiedy będziemy go nosić.

Zegarki mechaniczne – zasada działania

Zegarki mechaniczne to najbardziej klasyczny rodzaj zegarka. Są one wprowadzane w ruch dzięki codziennemu nakręcaniu. Cały mechanizm zegarków pozostaje niemalże niezmieniony od setek lat. Najczęściej są to eleganckie modele o tradycyjnym wyglądzie. Te markowe potrafią kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Niektóre modele są zdobione kamieniami szlachetnymi i metalami, co czyni je bardzo drogą biżuterią.

Zegarek mechaniczny to doskonały wybór jeśli lubimy tradycję lub chcemy podkreślić swój elegancki styl. Są one również doskonałym wyborem jako biżuteria męska, chociaż w przypadku kobiet również mogą dopełnić całość stroju.

Zegarki elektroniczne i smartwatche – wady i zalety

Nowocześniejszym typem zegarka są zegarki elektroniczne. Mają one cyfrowy wyświetlacz (chociaż zdarzają się również modele z wyświetlaczem klasycznym, stylizowane na zegarki mechaniczne) i są napędzane baterią. Często mają szereg dodatkowych funkcji jak kalendarz czy stoper. Mają nowoczesny wygląd i świetnie nadają się do luźnego stroju lub codziennego noszenia. Ich minusem jest konieczność wymiany baterii w przypadku rozładowania, jednak są one bardzo wytrzymałe i potrafią wytrzymać nawet kilka lat.

Najnowszym trendem są smartwatche, czyli zegarki elektroniczne z funkcjami multimedialnymi. Są to w zasadzie mikrokomputery noszone na ręce. Mogą mieć dowolny design, zarówno nowoczesny jak i elegancki. Wśród dodatkowych funkcji mogą mieć możliwość wyświetlania powiadomień z telefonu i wykonywania połączeń. Najczęściej posiadają również funkcje treningowe i zdrowotne jak krokomierz, pulsometr czy nawet możliwość mierzenia poziomu glukozy. Nie każdy model nadaje się na każdą okazję, ale te najelegantsze w niczym nie ustępują klasycznym zegarkom mechanicznym.

Gdzie kupić zegarek wysokiej jakości?

Zegarki mechaniczne i elektroniczne wysokiej jakości możemy kupić w specjalistycznym sklepie z zegarkami lub u jubilera. Doskonałym wyborem będą na przykład zegarki renomowanej szwajcarskiej marki Maurice Lacroix. To luksusowe zegarki najwyższej jakości, które będą nam służyć przez lata. Ich zdobienia i design są wyjątkowe i na pewno trafią nawet w najbardziej wymagające gusta.

Zegarki tańsze, o wyglądzie i funkcjonalności bardziej sportowej, kupimy w sklepach z elektroniką i sklepach sportowych. Zakupu możemy dokonać zarówno stacjonarnie jak i w sklepach internetowych. Jeżeli wiemy dokładnie czego potrzebujemy, możemy zdecydować się na zakupy online i otrzymać zegarek z dostawą prosto do domu. Jeśli wolimy nasz przyszły sprzęt najpierw przymierzyć i sprawdzić czy pasuje nam na rękę, lepiej zdecydować się na wizytę w sklepie stacjonarnym.