Twoje włosy potrzebują tych 3 kosmetyków

Pielęgnacja włosów to ważny etap dbania o swój wizerunek. Piękne, lśniące i nawilżone włosy, to wspaniała ozdoba. Aby jednak mieć takie pasma, trzeba wdrożyć kilka nawyków pielęgnacyjnych, które pomogą utrzymać je w dobrej kondycji.

Szampon do oczyszczania włosów to pierwszy krok w pielęgnacji

Aby włosy były oczyszczone, potrzebują regularnego mycia, a przede wszystkim takiego, które zmyje z włosów zanieczyszczenia i wszelkie składniki mogące je obciążać. Podstawa w pielęgnacji kosmyków to lekki szampon oczyszczający. Zadbaj o to, aby nie zawiera szkodliwych składników obciążających włosy, takich jak na przykład silikony. Silikony potrafią nadbudowywać się na powierzchni włosów i w ten sposób mogą je niepotrzebnie dociążać. Wybieraj szampony o naturalnym składzie, ze składnikami aktywnymi dopasowanymi do rodzaju naszych włosów. Unikaj składników typu SLs i SLES, które mogą podrażniać i wysuszać skórę głowy. Dobry szampon do włosów ma za zadanie otwarcie łusek włosów i oczyszczenie ich, a także dogłębne odżywianie.

Odżywki do włosów zabezpieczą Twoje włosy

Jeden z podstawowych kosmetyków do włosów, który musisz mieć, to właśnie odżywka do włosów. Ten kosmetyk pielęgnuje włosy na całej długości, a głównie zabezpiecza końcówki włosów, które są podatne na uszkodzenia. Gdy myjemy włosy szamponem, łuski włosów otwierają się, natomiast nasze zadanie To domknięcie łuski włosa, tak aby zmniejszyć ryzyko powstawania uszkodzeń i nadać włosom piękny blask. Częste problemy z włosami to puszenie się, łamliwość włosów i brak odżywienia. Pamiętaj o tym, że od rodzaju twoich włosów zależy rodzaj odżywki jaką będziesz stosować. Musisz przełożyć się do tego zadania, jakim jest diagnoza swoich włosów. Najlepiej uzyskać ją u specjalisty, czyli u trychologa, który bez problemu określić strukturę twoich włosów i ich potrzeby. Zapytaj go także o stopień porowatości włosów, tak aby dobrać najlepiej dopasowane kosmetyki. Obecnie jest dużo preparatów przeznaczonych do włosów o różnej porowatości. Jest to naprawdę ważne, bo zupełnie inaczej zachowują się kosmyki z odchyloną łuską od łodygi włosa, czyli wysokoporowate, a inaczej takie, które mają zamkniętą łuskę, czyli niskoporowate.

Stosuj kosmetyki termoochronne

Każdego dnia Twoje włosy są poddawane działaniu szkodliwych czynników zewnętrznych, stylizacji takiej jak czesanie i związywanie włosów, ale także stylizacji na gorąco. Używanie lokówki, suszarki z gorącym strumieniem czy prostownicy, mocno wpływa na kondycję włosów, które każdego dnia stają się coraz bardziej narażone na zniszczenia. Dlatego twoim codziennym obowiązkiem w pielęgnacji włosów poddawanych stylizacji na gorąco powinna być termoochronna. Jeśli nałożysz kosmetyk termoochronne na włosy tuż przed stylizacją na ciepło, ochronisz kosmyki przed szkodliwym działaniem temperatury. Spray termoochronny to bardzo dobry pomysł, bo tworzy na włosach delikatną warstwę, która chroni przed uszkodzeniami. Mocne substancje odżywiające w takich preparatach powodują wzmacnianie włosów i ich większą odporność.