Poznaj skin streaming – nowy nurt w pielęgnacji skóry oparty na minimalizmie

Skin streaming to nowy trend w pielęgnacji skóry. Jest to podejście oparte na minimalizmie kosmetycznym, a dodatkowo ma poparcie dermatologów. Wykorzystuje jakość, a nie ilość kosmetyków. Dowiedz się więcej o tej nowości, a być może przekonasz się, aby jej spróbować. Możesz tylko zyskać, bo skin streaming jest dedykowany do każdego rodzaju cery.

Czym wyróżnia się podejście skin streaming?

Ten nowy trend w pielęgnacji wyróżnia się tym, że promuje minimalizm kosmetyczne. Oznacza to tyle, że liczba kosmetyków jest maksymalnie ograniczona, a wybiera się tylko te, które nadają naszej skórze zdrowy wygląd. Jeśli podsumować główne założenia tej pielęgnacji, to będą to uproszczenie rutyny pielęgnacyjnej, postawienie na jakość kosmetyków, odpowiednie dobieranie kosmetyku do rodzaju skóry i stosowanie podstawowej rutyny pielęgnacyjnej. Główne zalety to mniejsze koszty używanych kosmetyków, a po drugie zmniejszenie ich ilości. Skin streaming jest odpowiedni dla osób z cerą wrażliwą, bo mała ilość kosmetyków zmniejszają ryzyko powstawania podrażnień i uczuleń. Poza tym może być stosowany przez osoby z każdym rodzajem cery, bo podstawowe zasady sprawdzają się właściwie u każdego. Wśród nich można wymienić łagodne oczyszczanie, nawilżanie skóry i ochrona przeciwsłoneczna. Dopiero gdy skóra ma dodatkowe problemy, takie jak na przykład trądzik, wprowadza się dodatkowe składniki aktywne.

Skin streaming w Twojej codziennej pielęgnacji

Kluczem do wprowadzenia tej rutyny pielęgnacyjnej jest dokładne określenie swojego rodzaju skóry, a także wszelkich problemów związanych ze swoją cerą. Nie warto trzymać dużej ilości kosmetyków, które tak naprawdę nie są nam potrzebne. Zostawiamy tylko te, które są dopasowane do naszej cery, mogą to być kosmetyki wielofunkcyjne lub przeznaczone do podstawowych czynności pielęgnacyjnych. Jakie to czynności? Wymienia się tutaj trzy podstawowe kroki, takie jak oczyszczanie skóry, ochrona przeciw słońcu i nawilżanie cery. W tym wypadku takie zabiegi jak złuszczanie nie mogą być wykonywane zbyt często, a im mniej kosmetyków tym lepiej. Nowy trend w pielęgnacji czyli skin streaming upraszcza dotychczasowe zasady pielęgnacji.

Wybieramy kosmetyki zgodnie z zasadą minimalizmu kosmetycznego

W zależności od rodzaju skóry, tak należy dobrać kosmetyki w tym nurcie. Jeśli twoja skóra jest sucha, to skin streaming będzie dla niej wprost idealny. Wybieraj delikatne produkty myjące, takie jak na przykład emulsja nawilżające do mycia, które zawierają na przykład ceramidy czy kwas hialuronowy. Bardzo ważne są odpowiednie składniki aktywne, które mają długie działanie nawilżające. Nawilżona skóra jest znacznie bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych i wygląda gładko i zdrowo. Poza tym pamiętaj o skutecznej ochronie przed promieniowaniem słonecznym, które w dużej mierze przyczynia się do fotostarzenia skóry. Jeśli twoja cera jest tłusta lub mieszana, wybierz kosmetyki, które dobrze oczyszczają skórę. Na przykład oczyszczający żel do mycia z ceramidami i niacynamidami lub płyn micelarny.