Związek z młodszym mężczyzną o 10 lat

Związek z młodszym mężczyzną o 10 lat to związek, który budzi kontrowersje u ludzi, a nawet u niektórych psychologów. Takie pary nie są jednak dziś rzadkością.

Dlaczego kobiety lubią młodszych mężczyzn?

Nawiasem mówiąc, w ostatnich latach wśród współczesnych kobiet coraz bardziej wzmacnia się tendencja do wybierania młodszych mężczyzn. Ostatnio jednak dominował inny model par w różnym wieku — silniejsza płeć wolała widzieć w swoim otoczeniu młodsze dziewczyny, a one nie miały nic przeciwko starszemu mężowi.

Psychologowie wymieniają dwa główne motywy, którymi kierują się Panie, nawiązując kontakt z młodszymi chłopakami:

  • Realizacja instynktu macierzyńskiego;
  • Nabranie energii i pełni życia.

Drążąc głębiej, takie tendencje zostały powiązane z tzw. kampanią „anti-aging”. Czynniki społeczne i ekonomiczne nie mogą być dyskontowane. Jeśli jeszcze kilka wieków temu kobiety nie miały innego sposobu na ugruntowanie swojej pozycji w życiu niż wyjście za mąż, teraz Panie mogą spełniać się w każdej sferze. Niektóre dziewczyny od najmłodszych lat budują karierę, której pozazdrościłby każdy mężczyzna. Zarabiają nie mniej, jeśli nie więcej. Zmieniło się więc podejście do związków, cel wchodzenia w relację z płcią przeciwną.

Często kobiety nie spieszą się z założeniem rodziny, są zajęte pracą i spełnianiem się. Kiedy osiągają pewien punkt, nie chcą widzieć rówieśnika, który w tym momencie jest zwiotczały, z problemami zdrowotnymi. Zamiast tego przyciąga je młoda krew — jest to uzupełnienie energii życiowej. Dodatkowo mimowolnie podnosi się ich samoocena. Jeśli w pobliżu jest przystojny mężczyzna młodszy o 10 lat, istnieje poczucie pewności, że dama jest nadal w samym soku, pożądana i atrakcyjna.

Rozgrywają się też inne scenariusze. Kobieta wyszła za mąż za rówieśnika lub nawet starszego mężczyznę, wychowała z nim swoje dzieci, puściła je wolno. A teraz, w dojrzałym wieku, znów pociągają ją młodzi faceci, z którymi jednocześnie przeżywa drugą młodość i zaspokaja nie do końca zrealizowany instynkt macierzyński.

Powody związku z młodszym mężczyzną o 10 lat

Jeśli mówimy o plusach stricte dla Pań, które wybierają młodszych mężczyzn, w takich relacjach są one skąpane w adoracji, pozytywności, otrzymując potwierdzenie własnej nieodpartości. Młody człowiek zazwyczaj nie zazdrości sukcesów zawodowych, w przeciwieństwie do swoich rówieśników, zwłaszcza gdy nie udaje im się osiągnąć tego samego, co jego wybrance. Ponieważ dorosła kobieta ma duże doświadczenie i szerokie horyzonty, jej młody kochanek będzie dosłownie zaglądał do jej ust i podziwiał jej talenty i umiejętności.

Dlaczego wciąż młody mąż jest lepszy od starego pod względem wieku fizjologicznego? Aby wymienić kolejny plus dla kobiety, wystarczy przynajmniej raz pójść na randkę z rówieśnikiem. Niemal od pierwszej wizyty można wyczuć, jak wiele osobliwego „bagażu” się w nim nagromadziło. Są to przeszłe nieudane relacje, rozczarowanie w życiu, sceptyczne i wybredne podejście do innych.

Jakie są korzyści dla facetów? Spójrzmy prawdzie w oczy, są młodzi mężczyźni, którzy marzą o korzyściach materialnych od bizneswoman. Mimo to jest to raczej uprzedzenie niż prawda życiowa. Tak zwani alfonsowie otwierają polowanie tylko na prawdziwych bogatych kobiet. W wielu parach facet jest szczęśliwy, że stoi przed nim kobieta z doświadczeniem, gotowa się dzielić, mentorować mu w życiu.

Wielu młodych mężczyzn jest niezwykle dumnych ze swojej ukochanej, która wiele osiągnęła, ma dobry gust i wykształcenie. eśli kobieta jest wszechstronnie rozwinięta, ma różnorodne hobby, mężczyzna o 10 lat młodszy z nią nigdy się nie nudzi. Nie będzie się wstydził takiej kobiety w żadnym towarzystwie. Natomiast on sam będzie rósł i rozwijał się, aby dopasować się do kobiety.