Jak zachowuje się facet, który zdradza? Zobacz przykłady!

Po czym można poznać, że mężczyzna zdradza? Sygnałów, że coś jest nie tak, może być wiele. Zakochana kobieta bardzo często je ignoruje, ponieważ nie chce dopuścić do siebie myśli, że jej druga połówka jest niewierna. Które zachowania mężczyzny to tzw. „czerwone flagi”? Jak zachowuje się facet, który zdradza żonę lub partnerkę? I najważniejsze: jak poznać prawdę?

Jak poznać, czy facet ma romans? Sygnały ostrzegawcze nie zawsze są jasne

Zdradzający facet, który przestaje wykazywać jakiekolwiek zainteresowanie partnerką, to częsty stereotyp. Nie zawsze jest on prawdziwy. Wiele kobiet jest przekonanych, że gdy mężczyzna zdradza, przestaje wykazywać ochotę na seks z partnerką, znika na całe wieczory albo i na całe noce, a rozmowa z nim przypomina monolog do drzwi. Wcale nie musi tak być, o czym napiszemy więcej w dalszej części artykułu. Zachowanie zdradzającego faceta różni się w zależności od tego czy:

  • para mieszka ze sobą
  • facet zdradza okazjonalnie lub ma stały romans
  • partner szuka kochanek przez Internet lub w sposób „tradycyjny”.

Pierwsze sygnały, że facet zdradza. Jak je rozpoznać?

Pierwszym sygnałem, że mężczyzna zdradza, absolutnie nie musi być nagłe pogorszenie kontaktu, zwłaszcza gdy domniemana zdrada dotyczy długotrwałego, stałego związku lub małżeństwa. Przeciwnie, jeśli mężczyzna nagle sprawia wrażenie „całego w skowronkach”, mimo iż nie ma ku temu żadnej wyraźnej przyczyny, a okres euforii był poprzedzony długą stagnacją i monotonią w związku, niewykluczone, że w świat tej relacji wkroczył już ktoś trzeci.

Taki mężczyzna bardzo często też zaczyna bardziej o siebie dbać. Jeśli facet latami nie przejmował się dietą, sport oglądał tylko w telewizji, a nagle wykupił karnet na siłownię, catering dietetyczny, a jego kolekcja kosmetyków zaczyna rozrastać się w kosmicznym tempie, warto bliżej przyjrzeć się jego aktywności poza domem.

Typowe zachowanie zdradzającego faceta: znikający telefon

Facet, który ewidentnie ma coś na sumieniu, zaczyna zupełnie inaczej podchodzić do kwestii swojej prywatności. We wspólnej przestrzeni zachowuje się tak, jak gdyby nie mieszkała z nim partnerka czy żona, a wytrawny szpieg obcego wywiadu. Telefonu nie da się już odblokować bez podania hasła, zahasłowany jest już także komputer osobisty i oczywiście konto użytkownika na komputerze domowym. Mężczyzna tłumaczy to zwykle troską o bezpieczeństwo, bo przecież cyberprzestępcy tylko czekają na okazję, by poznać zawartość jego dysku.

Wiele o sekretnym życiu faceta, które ten prowadzi, gdy partnerki nie ma w pobliżu, mówi też jego zachowanie, gdy telefon zaczyna dzwonić lub przychodzi powiadomienie sms czy z komunikatora. Jeszcze niedawno ten sam mężczyzna nie miał oporów przed odczytaniem wiadomości lub odebraniem połączenia przy swojej kobiecie. Dziś ucieka z telefonem do łazienki, zabiera go zresztą ze sobą wszędzie, jak gdyby czekał na informację o zakwalifikowaniu się do udziału w misji kosmicznej.

Jak sprawdzić, czy facet zdradza? Kilka prostych wskazówek

Jeśli facet zdradza, czy to okazjonalnie, czy „na pełen etat”, zapewne z kochanką komunikuje bądź umawia się na odległość. Pokusa zmysłowych pogadanek przez fb czy sms jest zresztą tak silna, że zdradzającemu trudno jest się jej oprzeć, nawet jeśli ma romans z koleżanką z pracy. Pierwsze, co powinno zainteresować kobietę, która ma podejrzenia odnośnie niewierności partnera, to oczywiście jego media społecznościowe.

Jeżeli komputer i telefon nie są zabezpieczone hasłem lub występują sytuacje, w których partnerka ma do tych urządzeń dostęp, warto sprawdzić następujące kwestie:

  • chat na Facebooku – godne uwagi są zwłaszcza zarchiwizowane konwersacje, a także rozmowy z nieznanymi kobietami
  • historia przeglądania – szczególnie interesujące będzie występowanie w historii przeglądarki adresów popularnych portali, aplikacji randkowych
  • jeśli historia przeglądania jest pusta, również należy uznać to za podejrzane, może to świadczyć o systematycznym jej kasowaniu
  • e-mail – zwłaszcza zakładki „spam” i „kosz” mogą dostarczyć ciekawych informacji, bo zwykle tam znaleźć można ślady po automatycznych powiadomieniach z Tindera i innych aplikacji
  • sms – tutaj również warto przejrzeć skrzynkę w poszukiwaniu powiadomień z portali do randkowania.

Jak zachowuje się niewierny partner, czyli nadgodziny, konferencje i wyjazdy integracyjne

Jeśli facet zdradza w sposób zorganizowany i systematyczny, tj. nie stawia na przypadkowe znajomości w klubie, gdy jego żona bądź partnerka umówiła się akurat na wieczór z koleżankami, podstawowym sygnałem będzie zwykle to, że… stał się znacznie bardziej pracowity. Mężczyzna, który do tej pory wychodził z biura 30 sekund po skończonej zmianie, nie zmieni się nagle w tytana pracy, zwłaszcza jeśli na horyzoncie nie ma awansu.

Taki mężczyzna nagle zaczyna pracować długo i intensywnie – „poświęca się” dla zespołu, zostając po godzinach, pracuje też w weekendy i – a jakże – bierze udział w integracjach i delegacjach. Za jego staraniami nie idzie dodatkowa gotówka, np. w postaci premii, która tak oddanemu pracownikowi z pewnością by się należała. Przeciwnie, gotówki jest coraz mniej, pojawia się zaś w mieszkaniu coraz więcej drogich męskich perfum, a w koszu na śmieci można znaleźć paragony za obiad w restauracji… dla dwojga.

Co zrobić, gdy facet zachowuje się, jakby zdradzał?

Jeżeli zdobycie jednoznacznych dowodów na zdradę jest trudne bądź niemożliwe, najlepiej postawić po prostu na szczerą rozmowę. Konfrontacja z podejrzeniami może wzbudzić w mężczyźnie przypływ nagłej odwagi (!) i szczerości. Równie dobrze może być jednak dokładnie odwrotnie: facet zacznie się zapierać, że absolutnie nie ma nic na sumieniu, kobieta zaś jest paranoiczką i histeryczką, aferzystką w dodatku, która nie docenia jego starań. Przesadzona reakcja faceta jest zwykle warta więcej niż tysiąc słów i inteligentna emocjonalnie osoba bez trudu jest w stanie dostrzec to, co się za nią kryje.