Jak facet sprawdza kobietę i dlaczego to robi?

Mężczyźni są mniej emocjonalni niż kobiety — owszem, znają uczucie zakochania się, snują też plany na wspólne życie, ale chcą mieć pewność, że spotkali tą „jedyną”, która będzie idealnym partnerem życiowym. W tym celu przeprowadzają różne „eksperymenty” — zachowują się dziwnie, wygłaszają niepochlebne komentarze na temat Twojego wyglądu lub całkowicie znikają z pola widzenia. Najważniejsze to zachować spokój i zachowywać się z godnością, jak dama — powiemy więcej o tym, jak facet sprawdza kobietę.

Powody sprawdzania kobiety przez mężczyznę

W przeciwieństwie do kobiet, mężczyźni w swoich działaniach często kierują się głosem rozsądku, a nie impulsem uczuć. Nie oznacza to jednak, że nie są w stanie stracić głowy z miłości. Zimny rozsądek rządzi większością ich działań. Mężczyzna stara się dojrzeć do tego, jaką osobą jest jego ukochana, czego chce od życia. Często sprawdza interesujące kwestie nieświadomie, po prostu obserwując i zauważając dla siebie, czy kobieta rozumie jego humor, potrafi zachować opanowanie w nieznanym otoczeniu, jest tolerancyjna wobec jego przyzwyczajeń i środowiska. Wszystko to tworzy jego pierwsze wrażenie i mówi mu, czy warto kontynuować relację.

Im człowiek jest starszy, tym trudniej jest mu zaufać drugiej osobie. Wcześniejsze doświadczenia, często negatywne, powstrzymują ich przed odprężeniem i poddaniem się nowemu uczuciu. Niektórzy muszą przejść przez serię testów, aby upewnić się, że ich bliski jest szczery. Nauczeni poprzednimi związkami, wymyślają setki sposobów na wyciągnięcie dziewczyny na światło dzienne. Spróbujmy dowiedzieć się, jak facet sprawdza kobietę i jak wyjść zwycięsko z tych sprawdzianów.

Propozycja „miłego spędzenia czasu”

Aby prawidłowo obliczyć swoje mocne strony i ocenić, czy gra jest warta świeczki, mężczyzna na początku relacji „rzuca wędkę” — czy kobieta od razu zgodzi się na seks, czy trzeba będzie się postarać. Nawet jeśli jest zainteresowany tobą jako osobą, nikt nie anulował zaspokojenia podstawowych potrzeb.

Po upewnieniu się, że można osiągnąć intymność, omijając romantyczny okres, raczej nie będzie poświęcał czasu i pieniędzy na zaloty. Po co zabierać dziewczynę do kina i restauracji, skoro można od razu zaprosić ją do domu na prywatne oglądanie?

Im szybciej zgodzisz się na ten format randek, tym większe prawdopodobieństwo, że teraz tylko w ten sposób będą się odbywać. Zostawcie sobie decyzję, jak szybko powinniście przejść do intymności i jaki powinien być wasz związek po tym. Jeśli chcesz go lepiej poznać, masz pełne prawo opóźnić kontakt intymny.

Totalna ignorancja

To jest czysta prowokacja, aby sprawdzić, czy zachowasz się odpowiednio, jeśli nie otrzymasz wystarczającej uwagi.

Wielu mężczyzn tak bardzo ceni swoją wolność, że wybierze tylko taką kobietę, z którą nie będzie musiał rezygnować z przyzwyczajeń i ograniczać się we wszystkim, od hobby po upodobania smakowe.

Ignorowanie telefonów i wiadomości to jeden ze sposobów, w jaki mężczyzna testuje kobietę. Jednocześnie nie musisz dzwonić i pisać do niego z różnych numerów — nie doprowadzaj biedaka do paranoi. Zachowaj opanowanie i nie biegnij do telefonu.

Częste wahania nastroju

Opcje tutaj mogą być dwie — albo naprawdę jest niestabilny emocjonalnie, albo to tylko kolejny test. Całkowita obojętność, a następnie częste telefony i zaproszenia na randki mogą być jednym ze sposobów, w jaki facet sprawdza kobietę na początku związku.

Czy będziesz posłusznie przestrzegać zasad jego gry i narzucać się, nawet jeśli on będzie cię lekceważył? Jeśli nie rozmawialiście przez jakiś czas, kto zadzwoni pierwszy? Samo podjęcie inicjatywy z twojej strony może być oznaką desperacji i chęci zrobienia wszystkiego, by go zatrzymać.

Aby zatrzymać tę nieprzyjemną dla Ciebie grę, nie redukuj swojego życia do czekania na uwagę mężczyzny. Czytaj książki, wychodź z przyjaciółmi, znajdź hobby — w ten sposób przestaniesz być uzależniona i staniesz się jeszcze bardziej interesująca.

Próby wywołania zazdrości

Zazwyczaj są to rozmowy o byłych dziewczynach, historie z życia „pierwszego kobieciarza na wsi”, oraz zauważeniu atrakcyjności wszystkich osób płci przeciwnej w promieniu 100 metrów. Głównym celem tej gry jest obserwacja Twoich reakcji.

Czy zrobisz scenę, jeśli spojrzy na inną dziewczynę? Czy postawisz mu ultimatum — ja albo każda inna kobieta? Czy wybuchłabyś, gdyby powiedział Ci, że ta kelnerka w kawiarni ma ładne nogi? Najprawdopodobniej jest to zrobione właśnie na potrzeby eksperymentu. Postaraj się zachować twarz i nie kopać piętą w jego nogę podczas kolejnego testu.