Botoks na włosy — ile kosztuje, czy warto?

Ludzie, a w szczególności kobiety dbają o zdrowy wygląd włosów. Powinny robić wrażenie i ładnie się prezentować. Jeśli chodzi o botoks na włosy cena u fryzjera może szokować. Jednak jest to innowacyjny zabieg, który poprawia nie tylko efekt wizualny, ale także kondycję kosmyków. Do botoksu na włosy trzeba się przygotować. Warto zaznaczyć, że nie sprawdzi się u każdego. Na czym polega ten zabieg i kto powinien w niego zainwestować?

Co to jest botoks na włosy?

Botoks na włosy wykonuje się w chwili, kiedy włosy są bardzo osłabione lub ich struktura jest znacząco naruszona. Zabieg ma na celu poprawę struktury włosów. Fryzjerzy polecają wykonywanie botoksu na włosy w szczególności w okresie zimowym, ponieważ w tym czasie są one w złym stanie. Co ciekawe, zabieg jest w stanie znacznie zregenerować zniszczone struktury włosa.

Na czym polega zabieg? Jest to wtłoczenie we wnętrze włosa substancji zawierającej składniki odżywcze potrzebne do odbudowy otoczki włosa. Najczęściej wykorzystywany jest kolagen, który jest głównym budulcem włosa. Jednak preparaty równie często zawierają kwas hialuronowy oraz jagody acai. Zabieg polega głównie na dostarczeniu do wnętrza włosa składników, które skutecznie go odbudują. Jest to zupełnie bezinwazyjny proces, który daje jedynie korzyści.

Jeśli chodzi o botoks na włosy cena u fryzjera potrafi być wysoka. Jednak klienci widzą satysfakcjonujące efekty i chętnie korzystają z zabiegu.

Botoks na włosy — efekty

Jeśli chodzi o botoks na włosy cena u fryzjera bywa wysoka, ponieważ efekty widać po krótkim czasie. Dodatkowo po zabiegu nie występują żadne skutki uboczne. Botoks na włosy jest zupełnie bezpieczny dla każdego. Poleca się go szczególnie wtedy, kiedy włosy są w złej kondycji i wymagają regeneracji. Jakich efektów można spodziewać się po jego wykonaniu? Na przykład:

  • wzmocnienie kolorytu włosów — chociaż większość osób jest tym zaskoczona, to zabieg botoksu znacznie poprawia koloryt włosów. Dzieje się tak, ponieważ regeneracja włosa sprawia, że puste przestrzenie wypełniają się tkanką, która jest bardziej napigmentowana.
  • wygładzenie włosów — odbudowa struktury włosa sprawia, że są one lśniące i wygładzone. Na ich powierzchni tworzy się pożądana tafla świetlna, która świadczy o zdrowych włosach.
  • wzmocnienie włosa — botoks na włosy powoduje wzmocnienie włosów. Po wykonaniu zabiegu stają się mocne oraz mniej łamliwe.
  • zwiększenie gęstości włosów — botoks sprawia, że włosy stają się gęstsze. Może nie tyle, że jest ich więcej, ile stają się grubsze i mocniejsze.

Jak przebiega zabieg botoksu na włosy?

Jeśli chodzi o botoks na włosy cena u fryzjera waha się w okolicach 100 zł. Jednak trzeba zaznaczyć, że wszystko zależy od długości włosów. Biorąc pod uwagę efekty, koszt zabiegu nie jest wygórowany.

Jak przebiega zabieg botoksu na włosy? Nie jest to skomplikowane. Na początku należy umyć włosy specjalnym szamponem, który otwiera łuskę włosa. Jest to substancja o alkalicznym odczynie. Dodatkowo specjaliści podczas mycia używają ciepłej wody. Następnie po umyciu włosów aplikuje się serum, które odżywia włosy i poprawia ich kondycję. Serum nakłada się na włosy za pomocą specjalnej strzykawki. Po wszystkim aplikuje się maskę, która jest bogata w składniki odżywcze. Pozostawia się ją na włosach przez określony czas, a następnie spłukuje. Po tym zabiegu włosy są w znacznie lepszej kondycji.

Botoks na włosy to zabieg dający szybkie i ładne efekty. Jego cena nie jest wysoka i dlatego klienci chętnie decydują się na jego wykonanie.