Pielęgnacja włosów kręconych – co warto o niej wiedzieć?

pielęgnacja włosów kręconych; pielęgnacja kręconych włosów; kręcone włosy; naturalnie kręcone włosy; jak myć włosy kręcone; kosmetyki do kręconych włosów

Nie jest tajemnicą, że fryzura w dużej mierze kształtuje aparycję każdego człowieka. Dzięki niej nasz ogólny wygląd może stać na znacznie wyższym poziomie, aczkolwiek nie każde ułożenie włosów jest na czasie. Jednymi z ponadczasowych fryzur, które cieszą się olbrzymią popularnością pomimo upływu lat, są te z wykorzystaniem kręconych włosów. Trzeba jednak pamiętać, że estetyczna fryzura jest możliwa tylko i wyłącznie pod warunkiem należytej pielęgnacji. Pielęgnacja włosów kręconych nie jest jednak tak prosta jak mogłoby się wstępnie wydawać.

Kręcone włosy – co musisz o nich wiedzieć?

Nie ulega wątpliwości, że kręcone włosy są wyjątkowe pod wieloma względami. Wiele kobiet oraz mężczyzn, którzy urodzili się z prostymi włosami, z zazdrością spoglądają w kierunku ludzi mających predyspozycje do tworzenia bujnych fryzur. Warto jednak mieć na uwadze, że kręcone włosy to nie tylko patent na modny wygląd, ale również spory obowiązek. Pod kątem pielęgnacji są one bowiem bardzo wymagające, w efekcie czego wymagają sporego nakładu czasu. Kręcone włosy mają to do siebie, że są podatne na przesuszanie. Niezwykle szybko ulegają przetłuszczaniu, a ponadto są delikatne, przez co ich uszkodzenie jest niezwykle proste. Aby kręcone włosy zachwycały pięknym wyglądem, muszą więc być regularnie myte, a ponadto obligatoryjne jest stosowanie kosmetyków, które ułatwią ich codzienną pielęgnację.

Zobacz także: https://lepiejtowiedziec.pl/

Pielęgnacja kręconych włosów – na czym powinna się opierać?

Pomimo że loki wymagają nakładu dużej ilości czasu na pielęgnację, to i tak ich popularność rośnie w zawrotnie szybkim tempie. Fryzury z ich wykorzystaniem są bowiem ponadczasowe i umożliwiają znaczącą poprawę wyglądu swojej twarzy. Odpowiednie wrażenie wizualne mogą jednak zrobić wyłącznie zadbane włosy. Dlatego więc pielęgnacja kręconych włosów jest kluczem do odniesienia zamierzonego sukcesu. Istotną rolę w tym aspekcie odgrywa przede wszystkim dbanie o to, by włosy były odpowiednio nawilżone. Suche fryzury są bowiem mało atrakcyjne i nie poprawiają naszych walorów estetycznych. Ważne jest także kontrolowanie objętości swojej fryzury oraz zapobieganie przetłuszczaniu włosów u nasady. 

W jaki sposób myć kręcone włosy?

Pomimo że pielęgnacja włosów kręconych to bardzo szeroki temat, to najważniejsze niewątpliwie jest regularne mycie włosów. Odpowiednia higiena to fundament dobrej pielęgnacji, toteż pod żadnym pozorem nie wolno zapominać o relatywnie częstych prysznicach i myciu głowy. Warto mieć na względzie to, że kręcone włosy są niezwykle delikatne, w efekcie czego można je łatwo i szybko uszkodzić. Dlatego więc należy unikać szarpania za nie i zbyt mocnego traktowania, które mogłoby przynieść niechciane reperkusje. Podczas mycia włosów warto korzystać z renomowanych kosmetyków i szamponów, które ułatwią skuteczne pozbycie się bakterii ze skóry głowy, a ponadto wzmocnią włosy i nadadzą im dodatkowych walorów wizualnych. Do mycia włosów najlepiej używać letniej wody, ponieważ zbyt ciepła może przyczyniać się do stopniowego niszczenia fryzury.

Jak często myć kręcone włosy?

Naturalnie kręcone włosy powinny być myte względnie często, aczkolwiek warto mieć na uwadze to, że zbyt częste kąpiele mogą je osłabiać. W przypadku przetłuszczania włosów można oczywiście zwiększyć częstotliwość ich mycia, aczkolwiek ogólnie przyjęte zasady mówią, że kręcone włosy najlepiej myć co dwa dni, Do tego celu najlepiej używać odżywki bądź szamponu mającego w składzie bezpieczne ekstrakty roślinne. Warto pamiętać, że codzienne mycie kręconych włosów może negatywnie oddziaływać na ich skręt, zatem jest niezalecane dla osób, które chcą podkreślić piękno swoich loków.

Pielęgnacja włosów kręconych – odpowiednie odżywianie

Wiele osób zastanawia się, jak myć włosy kręcone, aczkolwiek wiele wątpliwości dotyczy także ich odpowiedniego odżywiania oraz nawilżania. Samo mycie włosów może bowiem nie wystarczać, aby utrzymać je w idealnej kondycji. Po kąpieli zalecane jest korzystanie z naturalnych kosmetyków, które mogą poprawić wygląd loków i znacząco je wzmocnić. Aby skręt kręconych włosów robił imponujące wrażenie, warto pamiętać o tym, by po każdym myciu nakładać na nie odżywkę. Dla osób marzących o pięknej fryzurze zalecane jest także korzystanie z masek. Spektrum ich przymiotów jest bardzo szerokie, albowiem odpowiadają one nie tylko za odżywienie włosów, ale również nadają im elastyczność oraz nawilżają. Maski powinny być nakładane na włosy co najmniej raz w tygodniu.

Jak wybrać kosmetyki do kręconych włosów?

Kręcone włosy będą mogły zachwycać pięknym wyglądem tylko wtedy, gdy do ich pielęgnacji zostaną użyte renomowane kosmetyki. Na rynku można jednak znaleźć tak wiele produktów z tej kategorii, że wybranie tego idealnego to nierzadko poważna zagwozdka. Aby nie odczuć niedosytu, warto pamiętać, że dobre kosmetyki do kręconych włosów powinny:

  • zawierać wyłącznie sprawdzone i przebadane składniki (w ich składzie nie może być alkoholu, a liczba silikonów winna być jak najmocniej zmniejszona);
  • mieć właściwości nawilżające oraz regenerujące;
  • zawierać proteiny oraz humektanty;
  • być przyjazne dla alergików.

Pielęgnacja kręconych włosów – podstawowe zasady

Kręcone włosy mają wiele mocnych stron, jednak ich posiadanie jest związane z szeroką gamą obowiązków. Aby utrzymać je w nienagannej kondycji, należy dbać o to, by się nie przesuszały, a ponadto należy kontrolować ich nawilżenie oraz elastyczność. Kluczową rolę w pielęgnacji odgrywa oczywiście mycie włosów, jednak oprócz niego ważne jest korzystanie z solidnych szamponów, odżywek i masek, które mogą nie tylko poprawić ich wygląd, ale również znacząco je wzmocnić. Przy wyborze kosmetyków warto jednak pamiętać o tym, że nie wszystkie produkty z tej kategorii są dostosowane pod loki. Dlatego więc warto upewnić się, że dany produkt będzie dostosowany pod nasze wymagania i oczekiwania. Choć pielęgnacja włosów kręconych nie zalicza się do szczególnie prostych zadań, to przestrzeganie kilku reguł powinno sprawić, że będzie ona o wiele prostsza i bardziej skuteczna.