Masturbacja kobieca może przynieść wiele korzyści

kobieca masturbacja

Kobieca masturbacja wydaje się być tematem tabu. Pomimo łamania wielu barier dotyczących sfery seksualnej, pewne rzeczy wciąż pozostają w cieniu dialogu. A tak naprawdę, w rzeczywistości mnóstwo pań korzysta z takiej formy relaksu i podniecenia. Niewiele z nich jest jednak w stanie mówić o tym głośno. Nic dziwnego. Tematy intymne powinny pozostać naszą prywatnością. Abstrahując od tego warto czasami pomyśleć nad samym zagadnieniem kobiecej masturbacji i zgłębić tajniki dotyczące tego przyjemnego procederu, ponieważ ma on wiele zalet.

Co to jest masturbacja?

Masturbacja jest aktem stymulowania własnych genitaliów w sposób seksualny celem osiągnięcia orgazmu. Jest to bardzo powszechna czynność, praktykowana zarówno wśród mężczyzn i kobiet. Szczególną popularnością cieszy się w trakcie dorastania obu płci. Nie oznacza to jednocześnie, że starsze osoby nie korzystają z jej dobrodziejstw. Wręcz przeciwnie. Masturbacja w dojrzałym wieku potrafi być jeszcze bardziej ekscytująca. Wszystko za sprawą lepszej znajomości ciała i pragnień.

Przeczytaj koniecznie artykuł: Czy mogę się masturbować podczas miesiączki?

Kobieca masturbacja

Odnosząc się do tematu kobiecej masturbacji nie sposób nie wspomnieć o łechtaczce. Jest to mały, wrażliwy narząd, będący częścią żeńskiego układu rozrodczego. Zawiera tysiące zakończeń nerwowych, co czyni ją niezwykle wrażliwym organem. Kobieca masturbacja w wielu przypadkach polega na stymulacji łechtaczki i wywołaniu uczucia przyjemności seksualnej. Co ciekawe, wspomniane czynności mają wiele zalet. Przede wszystkim mogą pomóc kobietom lepiej zrozumieć swoje ciało bez poczucia wstydu czy winy. Ponadto, masturbacja może w istotny sposób wpłynąć na zwiększone doświadczenia seksualne podczas kontaktu z partnerem.

Dlaczego warto się masturbować?

Z pewnością tylko garstka kobiet analizuje korzyści, jakie płyną z masturbacji. Oczywiście, ważne jest tu i teraz. Przyjemność powinna być stawiana na pierwszym planie. Zaskoczeniem dla wielu może być jednak to, że regularne doprowadzanie się do orgazmu ma też korzystny wpływ na nasze zdrowie. Masturbacja przyczynia się do:

  • łagodzenia skurczów menstruacyjnych i napięcia mięśniowego,
  • wzmocnienia obszaru miednicy i odbytu,
  • poprawienia jakości snu,
  • uwolnienia napięcia seksualnego,
  • wzrostu libido oraz pożądania seksualnego,
  • zmniejszenia stresu,
  • poprawy obrazu ciała i samooceny.

Strefy erogenne

Ciekawym zagadnieniem dotyczącym kobiecej masturbacji są również strefy erogenne. Już wcześniej wspomnieliśmy o łechtaczce, która z pewnością jest jednym z najbardziej znanych miejsc wykorzystywanych podczas sprawiania sobie przyjemności. Warto wiedzieć, że kobiece ciało ma zdecydowanie więcej „punktów zapalnych”, które mogą przyprawić o podniecenie. Do pozostałych wyzwalaczy napięcia seksualnego możemy zaliczyć:

Każda z wyżej wymienionych części ciała jest doskonałym stymulatorem mogącym doprowadzić do orgazmu.

Masturbacja przy pomocy akcesoriów

Masturbacja przy pomocy rąk to tylko jeden ze sposobów na sprawienie sobie przyjemności. Dzisiejszy świat wychodzi jednak naprzeciw wszystkim, którzy chcą doprowadzić się do orgazmu. Obecny rynek oferuje wiele produktów, które mogą pomóc w urozmaiceniu masturbacji i szczytowaniu.

Wibratory

Pierwszą grupą produktów są wszelkiego rodzaju wibratory. To urządzenia, które jak sama nazwa wskazuje, są w stanie stymulować naszą łechtaczkę poprzez wibracje. Spośród wielu alternatyw, najbardziej pożądane są te, które zawierają różnorodne możliwości personalizacji. Najbardziej innowacyjne rozwiązania pozwalają na regulację siły wibracji, sterowanie przy pomocy aplikacji w telefonie czy stymulowanie punktu G.

Żele i lubrykanty

Dobrą opcją jest skorzystanie z różnego rodzaju żeli i lubrykantów. To produkty, które przede wszystkim pozwolą nawilżyć pochwę. Poza tym, wiele z nich posiada działanie stymulujące. To przekłada się jednocześnie na wzrost zadowolenia z masturbacji.

Inne akcesoria erotyczne

Poza wspomnianymi powyżej pomysłami, na rynku możemy znaleźć wiele innych akcesoriów erotycznych. Kobiety szukające wyzwań powinny spróbować zastosowania kulek analnych oraz oglądnięcia filmów pornograficznych. Poza tym, dobrym rozwiązaniem jest masturbacja pod prysznicem czy przy użyciu ręcznika zwiniętego na kształt penisa.