Jak prawidłowo przygotować płytkę pod manicure hybrydowy?

Hybryda stanowi trwałe i efektowne rozwiązanie dla kobiet, dbających o swoje paznokcie. Umożliwia ona cieszenie się z pięknego manicure przez kilka tygodni, bez konieczności ciągłego poprawiania lakieru. Jak wiadomo, nie jest to zbyt przyjemne i komfortowe, szczególnie kiedy jesteśmy aktywne zawodowo, a nagle w trakcie spotkania orientujemy się, że na naszych paznokciach brakuje połowy lakieru. Denerwujące, prawda? To właśnie dlatego manicure hybrydowy jest najczęstszą metodą stylizacji paznokci, zarówno wśród młodych i dojrzałych kobiet, jak i wśród nastolatek. Trzeba jednak pamiętać, że jego trwałość nie jest czymś, co zdarza się za każdym razem, bez względu na wszystko. Otóż zależy ona m.in. od odpowiedniego przygotowania płytki paznokcia i użytych produktów.

Primer bezkwasowy, czyli pierwszy krok w procesie stylizacji

Aby lakiery hybrydowe mogły utrzymać się na paznokciach, należy zadbać o dokładne odtłuszczenie paznokci w celu zwiększenia przyczepności produktu. Nie każda z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak tłusta może być jej płytka, mimo, że na taką nie wygląda. Jeżeli jednak zdarza Ci się wykonywać manicure hybrydowy, który już po kilku dniach zaczyna odpryskiwać i odchodzić od paznokci, oznacza to, że płytka może być za tłusta pod taką stylizację. Primer bezkwasowy usuwa nadmiar sebum i wilgoci z płytki paznokcia. Tworzy warstwę, która zwiększa przyczepność produktów, zapewniając zadowalający efekt do kilku tygodni.

Primer bezkwasowy jest szczególnie korzystny dla kobiet o wrażliwych paznokciach, ponieważ jest mniej drażniący niż jego kwasowy odpowiednik. Produkt ma na celu zapewnienie idealnych warunków na płytkach paznokciowych, co przekłada się na trwałość i piękno naszego manicure. Znajdziesz go w wielu drogeriach stacjonarnych i internetowych.

Czy cleaner do paznokci też jest potrzebny?

Tak, użycie cleaneru do paznokci może nadal być potrzebne, nawet jeśli zastosujemy primer bezkwasowy. Mają one nieco inne funkcje i mogą być stosowane w różnych momentach procesu manicure. Cleaner do paznokci również służy do odtłuszczenia płytki, jednak stosuje się go także do usunięcia warstwy dyspersyjnej utwardzonego produktu. Istotne znaczenie w wyglądzie i trwałości lakieru hybrydowego ma baza, którą aplikujemy na przygotowaną już płytkę. Baza do hybrydy ma wiele zastosowań. Wyrównuje powierzchnię paznokcia, uzupełnia ubytki, wzmacnia i odżywia paznokcie oraz zwiększa ich przyczepność. W ten sposób możesz mieć pewność, że lakier przestanie Ci odpadać lub nieestetycznie się martwić już po kilku dniach. Gwarantujemy, że będziesz zadowolona!