Jak powinno się dbać o cerę?

jak dbać o cerę

Warto wiedzieć, że pielęgnacja twarzy odgrywa zdecydowanie ważniejszą rolę, niż mogłoby się wydawać. Sposób, w jaki dana osoba dba o skórę będzie miał ogromny wpływ zarówno na jej kondycję, jak i wygląd. Jeżeli przedstawicielki płci pięknej już dziś poświęcają jej właściwą uwagę, mogą mieć całkowitą pewność, że w przyszłości odwdzięczy się młodym oraz pięknym wyglądem. Jak dbać o cerę?

Pielęgnacja poszczególnych typów skóry

Warto wiedzieć, że każdy typ skóry będzie wymagał od kobiet innego podejścia do codziennej pielęgnacji.

Jak dbać o cerę wrażliwą?

Należy mieć świadomość, że cera wrażliwa nie toleruje kosmetyków zawierających w swoim składzie dużej ilości konserwantów, substancji zapachowych czy silikonów. Nie można również zapomnieć, że ma skłonności do podrażnień w przypadku umycia jej twardą wodą.

Demakijaż

Bardzo ważny jest demakijaż wrażliwej cery. Dzięki temu kobieta będzie mogła zapobiec dalszym podrażnieniom powodowanym przez zatkane makijażem pory. Rekomendowane jest wieczorem bardzo dokładne usunięcie makijażu, następnie umycie twarzy i nałożenie kremu na noc.

Serum

Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie postawienie na serum bez koloru i zapachu. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się produkty przeznaczone do cery ze skłonnością do zaczerwienień. Należy uważać na takie składniki, jak retinol czy witamina C. Warto wcześniej upewnić się, czy na pewno nie uczulą one lub nie podrażnią cery.

Krem na dzień

Zalecane jest zaopatrzenie się w preparat, który zabezpieczy powłokę tłuszczową skóry. Ponadto ochroni ją przed ewentualną utratą wody.

Krem z filtrem

Nie można zapomnieć o kremie z filtrem. W trakcie dnia kobiety powinny stosować filtry UVA i UVB minimum 15. W ten sposób ochronią swoją skórę przed starzeniem.

Dodatkowa pielęgnacja wrażliwej sery

Warto pamiętać o dodatkowej pielęgnacji wrażliwej skóry. W najprostszym możliwym ujęciu jest ona skłonna do podrażnień. Nie wszystkie panie wiedzą, że skóra tego typu uwielbia różnego rodzaju maseczki, które ją wzmacniają, łagodzą, a także nawilżają. Rekomendowane jest stosowanie tego rozwiązania od dwóch do trzech razy w tygodniu.

Czego nie powinno się robić?

Panie muszą zdawać sobie sprawę, że im dłużej będą pocierać skórę w celu zmycia makijażu, tym bardziej będą podrażniać skórę. Należy zaznaczyć, że mechaniczne tarcie przy zastosowaniu silnej chemii może przyczynić się do zaburzeń warstwy ochronnej skóry.

Jak dbać cerę tłustą?

Tłusta cera jest nie tylko świecąca i pogrubiała, ale również stosunkowo często ma rozszerzone pory i niezdrowy szaro żółty odcień. Godny uwagi jest fakt, że ten typ skóry jest skłonny do wągrów, krostek czy wyprysków. Zalecana jest odpowiednia pielęgnacja. Istotne znaczenie będzie miało dobranie właściwych kosmetyków

Kremy matujące

Bardzo dużą skutecznością w przypadku omawianej tłustej skóry wykazują się kremy matujące. W najprostszym możliwym ujęciu pochłaniają one nadmiar sebum. Ponadto dzięki temu, że zawierają w swoim składzie nadmiar sebum, a także cynk i miedź, mogą długotrwale przywrócić skórze równowagę.

Peeling

Peeling jest konieczny, ponieważ tłusta cera bardzo szybko się zatyka. Najlepszym rozwiązaniem jest wykonywanie go od dwóch do trzech razy w tygodniu.

Lekkie kosmetyki

Rekomendowane jest stosowanie lekkich, beztłuszczowych kosmetyków. Produkty powinny być oznaczone symbolem oil-free. Kobiety w ten sposób będą mogły mieć pewność, że kosmetyki nie zawierają w swoim składzie emolientów. Należy wśród nic wymienić pestki winogron, słodkie migdały czy olej kokosowy.

Pielęgnacja normalnej cery

Warto wiedzieć, że skórę młodą posiadają tylko osoby młode oraz dzieci. W jaki sposób powinno się ją pielęgnować i oczyszczać? Bardzo często omawiana normalna skóra z wiekiem przekształca się w cerę suchą.

Olej roślinny

Doskonałym sposobem będzie użycie oleju roślinnego. Produkt można bez problemu nałożyć na dłonie, a następnie delikatnie masować skórę twarzy. Dzięki temu można będzie pozbyć się zanieczyszczeń.

Mleczko do demakijażu

W oczyszczaniu normalnej skóry doskonale zda egzamin mleczko do demakijażu. Produkt pomoże zetrzeć z warstwy skóry nadmiaru ewentualnych zanieczyszczeń czy resztki makijażu. Nie będzie konieczne energiczne pocieranie.

Krem ochronny

Nie można zapomnieć, aby przed wyjściem z domu nałożyć krem ochronny z filtrami. Oczywiście nie jest rekomendowane długotrwałe opalanie bez właściwego zabezpieczenia.

Maski witaminowe lub zioła

Świetnym rozwiązaniem jest także systematyczne stosowanie masek ziołowych lub witaminowych. Doskonałym przykładem mogą być domowe maseczki na twarz z miodu czy tartych jabłek.