Jak rozjaśnić ciemne włosy w domu? 3 skueczne sposoby

rozjaśnianie ciemnych włosów

Rozjaśnianie włosów w salonie fryzjerskim jest kosztowne i wymaga wiele zabiegów pielęgnacyjnych, podtrzymujących efekt rozjaśnienia. Oznacza to częste wizyty u fryzjera i bardziej zaawansowaną pielęgnację włosów. Jak rozjaśnić ciemne włosy w domu, bez płacenia majątku za wizytę w salonie fryzjerskim? Dobrą wiadomością jest to, że istnieje kilka naturalnych środków do rozjaśniania włosów w domu (które faktycznie aprobują profesjonalni fryzjerzy).

Sok z cytryny i odrobina słońca

To może być jedna z najstarszych sztuczek, o których słyszano. Kwaskowatość soku z cytryny umożliwia rozjaśnienie koloru włosów poprzez zmianę poziomu pH włosów, ale nadal wymaga zastrzyku ciepła, aby uzyskać maksymalny efekt. Wyciśnij więc cytrynę do butelki ze spryskiwaczem i spryskaj pasma włosów, w ten sposób, aby naśladować naturalne pasemka. Pozwól pasemkom wyschnąć na słońcu. Unikaj kontaktu soku z cytryny ze skórą, ponieważ słońce może wywołać podrażnienie delikatnej skóry głowy.

Jak rozjaśnić ciemne włosy w domu octem winnym?

Ocet winny stosowany raz na jakiś czas skutecznie pomaga usunąć z włosów osad i zanieczyszczenia, ale dłuższe płukanie może również usunąć pigment włosa, co czyni go doskonałym naturalnym rozjaśniaczem. Używanie octu jako rozjaśniacza wymaga szczególnej ostrożności, ponieważ jego nadmiar może w rzeczywistości zaszkodzić. O czym należy pamiętać:

  • Zachowaj ostrożność, jeśli Twoje włosy są bardzo cienkie lub znajdują się już w stanie łamliwym.
  • Jeśli twoje włosy są grubsze i zdrowe, pamiętaj, aby rozcieńczyć ocet z wodą w stosunku 50/50.
  • Aby uniknąć niechcianego ciepłego odcienia włosów, brunetki mogą spróbować użyć białego octu, aby uzyskać chłodniejsze odcienie.

Miód – dobry sposób na rozjaśnienie ciemnych włosów

Jak naturalnie rozjaśnić włosy miodem? Głównym składnikiem miodu, który działa na korzyść naszych włosów, jest enzym zwany oksydazą glukozową. Jego celem jest rozkładanie cukrów i ochrona przed zepsuciem. Ale kiedy dodasz wodę do miodu, enzym w nim zawarty zaczyna wytwarzać śladowe ilości, działającego w sposób rozjaśniający, nadtlenku wodoru. Niektóre przyprawy, takie jak cynamon lub kardamon, mogą wzmacniać działanie rozjaśniające nadtlenku wodoru pochodzącego z miodu. Jak stosować miód w celu rozjaśnienia włosów?

  1. Podczas nakładania mieszanki miodu nałóż ją na wilgotne włosy, aby woda pomogła wyzwolić wytwarzanie nadtlenku wodoru.
  2. Aby zatrzymać wilgoć we włosach, zwiń je w kok i przykryj czepkiem lub ręcznikiem. 
  3. W zależności od tego, jak jasne starasz się uzyskać włosy – trzymaj miód na włosach od 1 do 4 godzin.
  4. Ciepło może pomóc przyspieszyć działanie rozjaśniające – wyciągnij więc suszarkę suszarkę i od czasu do czasu ogrzewaj zawinięte włosy.

Soda oczyszczona

Chociaż soda oczyszczona jest częściej uznawana za sposób na naturalne rozjaśnienie zębów, może to samo zrobić z włosami. Jeśli wybierzesz drogę sody oczyszczonej, będziesz nakładać pastę na włosy tak, jak to się robi w przypadku rozjaśniania zębów. W jaki sposób naturalnie rozjaśnić włosy sodą oczyszczoną?

  1. Wymieszaj jedną łyżkę sody oczyszczonej z 1/3 szklanki ciepłej wody, starając się uzyskać idealnie konsystencję przypominającą pastę, która nie jest ani za gęsta, ani za rzadka.
  2. Pastę nakładaj za pomocą pędzla do farbowania włosów. Pokryj wybrane pasemka pastą, następnie zawiń je w folię aluminiową. Pamiętaj, że zastosowanie ciepła suszarki pomoże wrzucić bieg i przyspieszyć proces rozjaśniania.

Nie bój się łączyć któregokolwiek z powyższych zabiegów – w końcu wszystkie są naturalne.