Zegarki z ekranem dotykowym – smartwatche dla każdego

Zegarki na rękę znane są już od wielu lat. Pewnie wiele osób dorosłych będzie w stanie przypomnieć sobie swój pierwszy zegarek, który najczęściej pojawiał się w okolicach komunii. Te tradycyjne czasomierze stanowiły nie lada fenomen. Dzisiaj powoli się o nich zapomina na rzecz smartwatchy, które bazują na nowoczesnej technologii. Są one tak popularne, że wypierają one powoli popularne opaski sportowe. Dlaczego ich fenomen jest tak duży? Czas przyjrzeć się tym nowoczesnym rozwiązaniom.

Zegarki z ekranem dotykowym w roli podręcznego asystenta

Dzisiaj zakup takiego zegarka na komunię to marzenie zdecydowanej większości dzieci.

Chociaż to u dorosłych można je częściej spotkać na nadgarstkach. Skąd fenomen takich zegarków na rękę? Wszystko przez to, że pełnią one rolę podręcznych asystentów. Dzisiaj nie trzeba mieć przy sobie smartfona. Wystarczy tylko zegarek połączyć za pomocą Bluetooth z telefonem, aby na bieżąco odczytywać wszystkie powiadomienia. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ wiele osób cieszy się z tego, że nie muszą szukać telefonu gdy ten jest najbardziej potrzebny. Szczególnie jeżeli trzeba zadzwonić/odebrać połączenie lub też napisać/odczytać wiadomość.

Funkcjonalny smartwatch na ręku

Wszystko uzależnione jest od wyboru zegarka sportowego, ale można wyróżnić kilka podstawowych funkcji, jakie jest w stanie zapewnić takie urządzenie. Zalicza się do nich:

  • powiadomienia z telefonu – nie są to tylko połączenia i wiadomości tekstowe, ale także te, które związane są z mediami społecznościowymi, przychodzącymi wiadomościami e-mail.
  • GPS – tak, aby móc odnaleźć się w danym miejscu. GPS jest szczególnie przydatną funkcją dla osób biegających, jeżdżących na rowerze, ponieważ pomaga on zapisać przebytą trasę.
  • krokomierz – mierzy ilość przebytych kroków przez cały dzień. Takim standardem jest 7 tys, kroków. Taka liczba dla wielu jest dodatkową motywacją do tego, aby się więcej ruszać.
  • NFC, czyli płatności zbliżeniowe zegarkiem – teraz już nie trzeba będzie mieć przy sobie telefonu i karty, aby zapłacić za wybrane produkty i usługi.

Zegarki na ręku wspierające zdrowie

Współczesne smartwatche to nie tylko podręczni asystenci. To także wsparcie dla zdrowia, co jest możliwe dzięki licznym funkcjom zdrowotnym. Jedna z nich to pulsometr. Jego zadaniem jest mierzenie tętna na każdym kroku, szczególnie w trakcie wysiłku fizycznego. Funkcja ta polecana jest także osobom mającym problem z ciśnieniem. Warto również wskazać, że niektóre zegarki na rękę z ekranem dotykowym, są wyposażone w funkcję alarmu, która może przydać się seniorom. W razie pogorszenia stanu zdrowia, za pomocą zegarka, będą mogli wezwać pomoc.