Nowoczesne zegarki sportowe – wszystko w jednym miejscu

Nowoczesne zegarki sportowe łączą w sobie funkcje kilku innych urządzeń, które pomagają śledzić sportowe dokonania użytkownika. Warto znać ich możliwości, aby wybrać dla siebie najlepszy model.

Zegarek sportowy – to coś więcej, niż miernik czasu.

Z reguły zegarki sportowe na rękę będą dobre dla niemalże każdej dyscypliny sportu. Dzięki swoim funkcjom, będą przydatne dla biegaczy, kolaży, podczas jazdy na rolkach, trekkingu, pływania czy skakania na bungee. Jego podstawową funkcją poza mierzeniem czasu, jest pomiar parametrów organizmu, takich jak tętno czy spalanie kalorii, ale również parametry treningowe jak dystans, czas i postępy.

Najbardziej pożądane funkcje zegarków sportowych:

 • Komunikacja – połączenie z telefonem komórkowym i wszelkimi aplikacjami jak social media, email czy portale muzyczne.
 • Opcja płatności zbliżeniowych.
 • Wydajna bateria i solidne wykonanie.
 • Czytelny ekran i prosta obsługa w czasie ruchu.
 • Odporność na wodę, kurz i promienie słoneczne.
 • Funkcje sportowe: pulsoksymetr, krokomierz, monitorowanie snu, kontrola oddechu, monitorowanie nawodnienia, wydolności oraz energii, asystent regeneracji oraz funkcji zdrowotnych.
 • Różnego rodzaju mierniki: barometr, GPS, kompas, wysokościomierz.

Nowoczesne zegarki sportowe dla nowoczesnych sportowców.

Nowoczesne rozwiązania zastosowane w zegarkach sportowych na rękę umożliwiają osiąganie lepszych efektów treningowych. Funkcje wspomagające monitorowanie stanu zdrowia oraz reakcji organizmu na wykonywaną aktywność, pozwalają dostosować trening do własnych możliwości, tak by był zdrowy i efektywny. Zegarki sportowe posiadają funkcję planowania, która zadba o przerwy w ćwiczeniach oraz przypomni o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Każdy zawodowy sportowiec wie, że liczy się jakość wykonywanych ćwiczeń.

Czym się kierować przy wyborze zegarka sportowego?

 • Wybierz funkcje, na których zależy Ci najbardziej.
 • Określ aktywności jakie będziesz w nim uprawiać.
 • Dopasuj design zegarka, tak by był wygodny i dobrze leżał na nadgarstku.
 • Oceń parametry techniczne, tak by zegarek spełniał oczekiwania.

Dla kogo zegarek sportowy ?

Nowoczesny zegarek sportowy na rękę nie jest dedykowany wyłącznie zawodowym sportowcom, choć to właśnie oni w pełni skorzystają z jego funkcji. Taki zegarek może się okazać bardzo przydatny również amatorom. Podczas wycieczek górskich pomocne będą kompas oraz pulsoksymetr, a wybierając się na długi spacer z dziećmi przydadzą nam się wolne ręce – w zegarku na ręku mamy telefon, portfel i krokomierz w jednym miejscu.

Nowoczesny zegarek sportowy jest gadżetem bardzo wszechstronnym, który każdego dnia wspiera sportowców w ich aktywnościach oraz pomaga w kontroli treningu i dbania o ciało amatorów.

Przeczytaj również artykuł: https://szafunia.pl/jak-wybrac-zegarek-na-reke/