Jak odzyskać byłego? – Przeczytaj nasz poradnik!

kobieta stojąca przy oknie i zastanawiająca się jakie są sposoby na odsyzkanie byłego partnera

Rozstanie po długim związku to przykra okoliczność, która dość często zdarza się nagle. Impulsem do takiego rozstania może być z pozoru drobna kłótnia, intryga osób z zewnątrz czy pojawienie się nowego partnera. Gdy rozstanie następuje tylko i wyłącznie z inicjatywy mężczyzny, niejedna kobieta pragnie go za wszelką cenę odzyskać. Okazuje się, że jest wiele sytuacji, kiedy jest to możliwe.

Dlaczego kobieta chce odzyskać byłego partnera?

Kobieta pragnie odzyskać partnera zawsze wtedy, gdy ciągle go kocha i nie wyobraża sobie bez niego życia. Dzieje się tak również wtedy, gdy uważa ona, że porzucenie przez partnera było bezzasadne, bo nastąpiło w wyniku nieporozumienia.

Jakie emocje towarzyszą rozstaniom?

Rozstanie zawsze są bardzo trudne a najbardziej cierpi oczywiście strona porzucona. Bycie w wieloletnim związku powoduje ogromne przywiązanie. Partnerzy mają wiele wspólnych spraw, tych samych znajomych i podobny sposób spędzania wolnego czasu i nagle to wszystko się urywa. Osoba porzucona odczuwa rozżalenie, smutek, nic nie ma dla niej sensu i na początku obsesyjnie myśli o byłym partnerze. Typowe jest rozpamiętywanie przeszłości, analizowanie i poczucie winy.

Od czego zacząć próbę odzyskiwania partnera?

Na samym wstępie trzeba znaleź powody, dla których doszło do rozstania. Jeśli to kobieta w dużej mierze zawiniła, to powinna zaprzestać robić rzeczy, które nie podobały się partnerowi. Przyczyn rozstania może być oczywiście wiele. Dość często mężczyzna czuje się osaczony poprzez zachowanie kobiety, która ciągle przy nim jest i nie daje mu przestrzeni ani wolności. Bywa też i tak, że meżczyzna traci zainteresowanie daną kobietą, gdy ta okazuje przesadne zaangażowanie, chce zbyt szybko przechodzić do kolejnych etapów znajomości.

Zasada zero kontaktu

Ta reguła zwykle bardzo nie podoba się kobietom, jednak praktyka pokazuje, że bywa skuteczna. Oznacza ona by przez pewien czas w ogóle nie kontaktować się z byłym partnerem. Nie chodzi więc tylko o spotkania osobiste ale także o to, by nie pisać do byłego partnera smsów, nie dzwonić i nie udzielać się w żaden sposób na jego profilu społecznościowym. Nie należy też pytać o niego znajomych ani próbować spotkać go „przypadkiem”. Dzięki zasadzie zero kontaktu obydwie strony mogą odpoczać od siebie i ostudzić emocje. Chodzi też o to, żeby mężczyzna odczuł brak byłej partnerki, co da mu nieco do myślenia a często też sprawi, że za nią zatęskni.

Skupienie na sobie

Porzucona kobieta powinna też skupić nieco uwagi na sobie samej. W tym czasie dobrze jest zadbać o relacje towarzyskie i własne pasje. Będzie to także dobry czas na to, by udać się w podróż. Warto też popracować nad sobą i rozwojem osobistym.

Rozsądne korzystanie z mediów społecznościowych

Wiele kobiet po rozstaniu za wszelką cenę, z pomocą mediów społecznościowych, próbuję udowodnić byłemu, że radzą sobie świetnie. Próbują one przyciągać uwagę postami, które mają pokazywać jak super sobie radzą. Inne panie z pomocą na przykład złotych myśli zamieszczanych na profilu, próbują włożyć szpilę swojemu byłemu. Tymczasem aktywność w portalach społecznościowych powinna być naturalna. Najlepszy przekaz to taki, że kobieta dobrze sobie radzi, jest silna i nie szuka na siłę zainteresowania.

Wznowienie kontaktów

Kobieta która po rozstaniu postępowała we właściwy sposób daje sobie duże szanse na to, że były partner sam do niej się odezwie. Bardzo często robi on to z ciekawości, bo chcę sprawdzić jak jego była sobie radzi. Jeśli jednak mężczyzna sam się nie odzywa, na tym etapie można zaaranżować przypadkowe spotkanie i krótko porozmawiać. Gdy mężczyzna mieszka daleko wystarczy napisać przyjacielskiego sms-a z pytaniem co słychać. Ważne jest by w nawiązanej komunikacji nie okazywać żalu i nie wracać do tego co było. Jeśli kobieta widzi, że komunikacja przebiega w dobrej atmosferze ma szanse na przywrócenie zaangażowania. Kolejny krok to ponowna próba uwiedzenia byłego partnera. Dla dodania otuchy warto sobie przypomnieć, że przecież kiedyś się to udało, więc może udać się i teraz.